Művészet iránti szeretetem

Pusztai Csaba

Üdvözlöm mind a jelenlegi, mind pedig a jövőbeli munkáim iránt érdeklődőket. A nevem Pusztai. 1999-ben szereztem művészdiplomát a Magyar Képzőművészeti Egyetemen, ahol diplomamunkámért Kondor Béla-díjban részesültem. Pályám kezdetén főként színes litográfiákat és festményeket készítettem; témáim között utcajelenetek és tömegjelenetek szerepeltek, amelyek ma is meghatározóak számomra. Művészetemre a realizmus, az impresszionizmus és más posztimpresszionista irányzatok gyakoroltak hatást, s ez a szemlélet a mai napig alapvető.                                                                        2012-ig számos egyéni kiállításom nyílt. Részt vettem többek között a Miskolci Grafikai Biennálén, az Egri Akvarellbiennálén, valamint többször is alkottam a Győri Nemzetközi Művésztelepen. 2013-tól egyre nagyobb szerepet kaptak életemben a szobrászati munkák.                                                                                                                                      2019-ben megalkottam a győrújasszonyfai életnagyságú Golgota-szoborcsoportot, ugyanebben az évben pedig a Győr–Adyváros köztéri betlehem szoborcsoportját és díszletét. 2023-ban elkészítettem Széchenyi Sándor mellszobrát, amelyet Nagydorogon avattak fel.

,,Csaba már kiskorától kezdve imádta a színeket és a különböző formákat. Gyerekként órákon át rajzolgatott és festett, minden alkalommal megörvendeztette családját és barátait újabb és újabb alkotásaival. Ahogy nőtt, úgy vált egyre tudatosabbá az iránt, hogy művész akar lenni, és megfogadta, hogy mindent megtesz azért, hogy elérje ezt az álmát." - Gyermekkori barátja

Munkám során különböző technikákkal készítek festményeket, melyek általában személyekről, helyszínekről vagy éppen valóságos tárgyakról szólnak.

Szerezz előnyt: értesülj elsőként az újdonságokról!